22 Şubat 2012 Çarşamba

Doğru makyaj için ipuçlarıMakyajı ne kadar biliyoruz? Neleri doğru yapıyoruz, hatalarımız neler? Cildimizi emanet ettiğimiz makyaj ürünlerini ne kadar tanıyoruz? MC Akademi kadınlara doğru makyajı, makyajın inceliklerini ve püf noktalarını uzman kadrosuyla verdiği eğitimlerle öğretiyor.


2007 yılından beri verdiği mesleki eğitimlerle binlerce insanı güzellik sektörüne kazandıran MC Akademi, makyaja önem veren kadınları da unutmayarak onlara doğru makyajı nasıl yapacakları hakkında eğitimler veriyor.


MC Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, “MC Akademi eğitmenlerinin vereceği kısa süreli eğitim ile cildin yapısını, yüz şekillerini, doğru ürün kullanımını öğrenecek, böylece her kadın kendi konumu ile bütünleşen teknik ve pratik ile güzelliğine güzellik katabilecek. Bizim amacımız kursiyerlere zamanı iyi kullanarak kısa zamanda renk bilgisi, ışık-gölge, makyajın olmazsa olmazı perspektif, teori, pratik ve ileri tekniklerle profesyonel bir bakış açısı katmak. Kadınlar genellikle kısıtlı zamanda makyaj yapmaya çalışıyorlar, biz eğitimlerimizde kısa zamanda doğru ve etkili makyajı, yüz şekline göre ne tarz makyaj yapmaları gerektiğini öğretiyoruz. Makyajdaki en büyük problemlerden birisi cilt tiplerine göre uygun malzemenin kullanılmaması, bu da çeşitli cilt hastalıklarına ve erken yaşlanmaya sebep oluyor. Biz eğitimlerimizde hem makyaj malzemelerini ve ciltlerini tanımalarını, hem de doğru makyajı öğretiyoruz.” diyor.


Makyaj eğitimi


MC Akademi’den doğru makyaj için ipuçları:


- Pudra kullanırken cildinizin doğal görünmesi için cilt tipinizi iyi tanıyıp, doğru ürünü kullanmalısınız. Kuru bir cildiniz varsa cildinize nem sağlayacak sıkıştırılmış pudra kullanmalısınız. Yağlı bir cildiniz varsa şeffaf toz pudra kullanmanız yağlanmaya karşı daha etkili olacaktır.
- Yuvarlak bir yüzü ince ve uzun göstermek için allığınızı elmacık kemiklerinizin altından şakaklarınıza doğru yayın ve şakaklarınıza da allık uygulayın. Allığı yumuşak ve yuvarlak hareketlerle sürün.
- Küçük gözlerde açık renkleri tercih ederek gözlerinizi daha iri gösterebilir, iri gözlerden rahatsızsanız koyu renk far ve kalem uygulamasıyla istenilen görüntüye ulaşabilirsiniz.
- Ruj uygulamasında kullanılan renkli kozmetiğin altına fondöten yardımıyla dudak şeklinizi kamufle edip istenilen dudak şeklini oluşturabilirsiniz.
- Rimel sürerken özenerek sürdüğünüz farınıza rimel bulaştırmamak için başınızı yukarı kaldırıp rimeli ayna karşısında uygulayın.
- Her dudak şekline, her tonda ruj uygulanmaz. Dudaklarınız inceyse açık renk ruj sürün böylece daha dolgun bir görünüm elde edersiniz, dudaklarınız kalınsa koyu renkli rujlar daha ince göstereceği için açık renkten kaçınmanız gerekmekte.
- Yaz aylarında kaleminizin akmasını önlemek ve rujunuzun kalıcılığını korumak için kozmetik ürünlerinizi buzdolabında saklayabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.